Бережниця - Старий Угринів

Екскурсійний маршрут "Бережниця - Старий Угринів"



Маршрут (піший, велосипедний, автомобільний, можливо й кінний) прокладається від центру с. Бережниці до музею Степана Бандери в с. Старому Угринові з облаштуванням необхідними атрибутами, оглядовими майданчиками та рекреаційними зонами

Більш детальний опис об'єктів дивіться за посиланням https://kalushtourism.blogspot.com/2019/02/blog-post.html

У створенні маршруту допомогу надають: Петро Лесюк, Степан Мельник, Руслан Пукіш, Василь Сивоус, Василь Михайлів, Андрій Барна, Ольга Дроздік, Іван Токар


1. Бережницка церква архистратига Миколая, в якій у 1905-1933 роках парохом був отець Андрій Бандера.



2. Пам’ятник провіднику ОУН Карпатського краю «Роберту» – Я. Мельнику.
 

3. Музей історії села у приміщенні народного дому с. Бережниці створюється з експонатів бібліотеки та етнографічної колекції родини Зайчикових. Експозиція висвітлюватиме історію розвитку села від найдавніших часів до сьогодення.

Музей-світлиця в бережницькій бібліотеці

4. Оглядова площадка на території колишнього бережницької форталіції ХVII ст. За сільськими легендами тут відбувались жорстокі бої з татарами, а до становлення Галицької держави тут було поселення слов’янських племен Вулитин.
«Споруда згадується у шести історичних джерелах як садиба дідича Фелікса Ясінського. Побудована у 1630-х роках, спалена повсталими українськими селянами у 1648 р. У даний час добре помітні округлі майданчики трьох башт і бастіону, три вали і в'їзд. Один вал із південного сходу розорано в ході господарської діяльності. В історичних джерелах згадується як форталіція (тип: шанець). Вірогідно по гребеню валів був встановлений тин або частокіл, що мав оборонне значення. Аналогічні замки були у Перегінську, Новому Мартинові, Верхній Липиці, Новиці, м. Долині» з досліджень Зеновія Федунківа (20.02.2019 р), кандидата історичних наук.

Художня реконструкція Мирослава Гаталевича




Фото Мирослави Бандери
(Глодзінської)
5. Пам’ятний знак встановлюється на території двору колишньої резиденції священика Володимира Глодзінського, де народилася мама Степана Бандери – Мирослава.


                                                       
6. Реконструкція криївки крайового проводу ОУН та вояків УПА в урочищі «Глибокий потік».

Фото символічної могили на місці криївки


7. Історико-меморіальний музей Степана Бандери в с. Старому Угринові.


Поштівка

Схема маршруту

Немає коментарів:

Дописати коментар