Екскурсійні маршрути

Екскурсійні маршрути: розробка та дослідження


       Із відкриттям оновленого Меморіального музею Степана Бандери в 2000 році гостро назріла потреба організації екскурсій цікавими місцями неподалік с. Старого Угринова на замовлення великої кількості турагенцій із всієї України, особливо – з центральних та східних регіонів. Але на той час на Калущині не було жодного облаштованого атрибутикою та рекреаційними зонами маршруту спроможного прийняти масовий потік туристів. Найбільше дратували дороги на яких можна було влаштовувати хіба що мотоциклетні перегони з перешкодами. 

Що ж змінилося сьогодні?

Дороги дещо покращилися. 

Завдяки активізації краєзнавчої діяльності в останні роки створено умови для реалізації програми кількаденних турів Калущиною. Інформаційний матеріал зібрано в достатній мірі щоб розпочинати розробку концепції побудови та функціонування туристичної інфраструктури із залученням інвесторів.



Проекти кількох маршрутів, які могли би повноцінно функціонувати в 2025 році


Примітка: жовтим кольором позначено позиції щодо яких ми очікуємо ваших пропозицій

Маршрут "Чорний ліс"


Приїзд туристичної групи на нічліг: 18 год. 00 хв

Вечеря та нічліг: в реконструйованому таборі УНС/УПА поблизу с. Посіч.


Сніданок: 8 год.00 хв.


Екскурсія: 1) місце розташування першого табору УНС біля с. Посіч;  2)залишки криївок і головного табру УПА в Чорному лісі; 3) реконструйована криївка УПА біля с. Завою; 3) символічна могила на місці табору "Гамалійців та крайового провідника ОУН «Роберта»; 4) пам’ятний знак на місці загибелі командира тактичного відтинку УПА «Чорний ліс» Василя Андрусяка «Грегота».



Обід: повстанська кухня.


Продовження екскурсії: 5) с. Грабівка – повстанська столиця УПА; 6) лінія протистояння австрійських та російських військ 1917 року; 7) залишки командних пунктів військ країн Варшавського договору; 8) цілюще джерело у с. Новій Гуті.



Вечеря та розваги: біля ватри УПА.

Фото:13 серпня 2014 р. Експедиція громадської ради з питань туризму калуского Музейно-виставкового центру, 
за сприянням Калуського райвідділу освіти та голови РДА




Маршрут "Калуш – Боднарів"


Приїзд туристичної групи на нічліг до Калуша: о 18 год.

Сніданок: 8 год. 00 хв.

Екскурсія: 1) меморіалний музей «Калуська в’язниця»; 2) криївка «Черемоша» на узліссі поблизу житлового масиву Підгірки.


Обід: повстанська кухня.

Продовження екскурсії: 3) військове лісництво «Чорний ліс» за с. Вістовою; 4) пам’ятник командирам УПА Дяченку і Луцькому в с. Боднарові; 5) музей с. Боднарова та місце фільварку Гната і Семена Височанів.


Вечеря та розваги: від 18 год.




Маршрут "Бережниця – Старий Угринів"


Приїзд туристичної групи на нічліг до Калуша: о 18 год.

Сніданок: 8 год. 00 хв.

Екскурсія: 1) бережницька церква архистратига Миколая, в якій у 1905–1933 роках парохом був отець Андрій Бандера; 2) пам’ятник провіднику ОУН «Роберту»; 3) музей с. Бережниці; 4) вали бережницької форталіції; 5) територія колишньої парохіальної садиби де народилась мама Степана Бандери.


Обід: постанська кухня.

Продовження екскурсії: 6) криївка ОУН і УПА в Глибокому потоці; 7) меморіальний музей Степана Бандери в с. Старому Угринові.


Вечеря та розваги: від 18 год.



Маршрут "Новиця: соляні промисли та оборонні споруди Замчища"


Приїзд туристичної групи на нічліг до Калуша: о 18 год.

Сніданок: 8 год. 00 хв.

Екскурсія: 1) новицькі соляні криниці та копальні*; 2) територія форталіції, оборонні вали і катакомби; 3) ознайомлення з легендами старожилів про існування містечка в Х–ХІІІ століттях та зі згадками з грамот короля Казимира ІІІ від 1367 року і князя Федора Ольгердовича за 1422 рік.


Обід: на соляних промислах.

Продовження екскурсії4) Марусина гора; 5) локація таборування війська Яна Собеського між селами Старим Угриновом та Новицею перед боєм з татарами в 1672 р.


Вечеря та розваги: від 18 год.


Маршрут "Калуські калійні промисли"


Приїзд туристичної групи на нічліг до Калуша: о 18 год.

Сніданок: о 8 год 00 хв.

Екскурсія: 1) Ринкова площа (тепер площа Героїв); 2) локація калуського Замчища та фортифікаційних споруд; 3) локація "Давнє городище та кургани на Струковій горі"; 4) вид на зруйнований Калійний комбінат (КАЛІ, ТЕСП) з пагорба Височанки і з вулиці Чорновола.


Обід: в ПК "Мінерал".

Продовження кскурсії: 5) музей «Лукор-Карпатнафтохім»; 6) кар’єр; 7) промислові об'єкти Калуського хіміко-металургійного комбінату (КХМК); 8) три хвостосховища; 9) заводи «Хлорвінілу», «Оріани», «Лукору», «Карпатнафтохіму»; 10) промзона.


Вечеря та розваги: від 18 год.


Додаткову інформацію можна переглянути за посиланням https://kalushtourism.blogspot.com/2018/06/blog-post.html


Замовлення на проведення екскурсій приймають калуські турагенції:
«Галеон» – вул. Підвальна 8
Центр туризму «Феєрія» – вул. Дзвонарська  10
«Амріта-тур» вул. Дзвонарска 3


Запрошуємо всі турфірми до співпраці в створенні туристичної інфраструктури на Калущині


Тематичні сувеніри та путівники можна придбати
в крамниці «Сувенір», вул. Хіміків 4

Немає коментарів:

Дописати коментар